Brit orvosspecialista: Gázában olyan az egészségügyi ellátás, mintha a 19. században lennénk
David Nott sebész 30 éve dolgozik háború sújtotta övezetekben, és az Economistban arról ír, hogy ennél rosszabbat még nem látott.
David Nott sebész 30 éve dolgozik háború sújtotta övezetekben, és az Economistban arról ír, hogy ennél rosszabbat még nem látott.
A legnagyobb világlapok, köztünk a New York Times, a Wall Street Journal és a Times az Izrael elleni iráni drón- és rakétatámadással foglalkoznak. Utóbbi, valamint a Bloomberg cikke az átalakuló nemzetközi rendről értekezik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Daily Telegraphban megszólaló katonai szakértő szerint Izraelnek nincs más választása, válaszolnia kell az Iránból indított támadásra. Párhuzamos médiabirodalmat épített ki az FPÖ elnöke Ausztriában. Az ausztriai kémügy kezelésével foglalkozik a Süddeutsche Zeitung. A frontszolgálat elől menekülő ukrán férfiakról ír a New York Times. A lap egy másik cikke szerint az Egyesült Államok nem folytathatja Izrael feltételek nélküli támogatását. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Fidesz ideges, mert Magyar Péter fellépése ráébresztette, hogy a korrupció nagyon is kényes téma. A szlovák politikai kaméleon, Robert Fico ellentmondásos politikája, a lengyel fordulat sok EU-s pénzt hozhat, Magyarország még jobban lemarad. Zajlanak az uniós politikai csaták az EP-választás előtt. Elemzések az ukrajnai és a gázai háborúról.
Magyar Péter fellépése nyomán a kormány elbizonytalanodása jól érzékelhető, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Bloomberg szerint jelzésértékű, hogy Orbán Viktor és Donald Tusk is határozottan visszautasította az EU új migrációs megállapodását. Saját fegyverükkel le lehet győzni a populistákat, állítja a Financial Times szerkesztője. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Egy francia iszlámkutató az Izrael elleni Hamász-támadás hatásairól ír. A Magyar Péter-jelenséget elemzi a Financial Times és a Die Presse. A Die Zeit és a Frankfurter Rundschau az európai menekültpolitika új szabályozását tárgyalja. Ha nem változik semmi, Ukrajna elveszti a háborút, noha ennek nem kellene így lennie, írja a Der Standard. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Paul Lendvai a Der Standardban ír Magyarról, a Le Figaro Stefano Bottonit és Techet Pétert szólaltatja meg a magyar belpolitikáról szóló cikkében. Volodimir Zelenszkij a Die Weltnek adott interjút. Fel kell használni a nyugaton lefoglalt orosz állami javakat, mondja egy Oroszország-szakértő a Die Zeitban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Továbbra is téma a Magyar Péter-jelenség a nemzetközi sajtóban. A Neue Kronen Zeitungnak az olasz maffia jutott eszébe arról, ami most Magyarországon történik. A lengyelországi önkormányzati választások mérlegét vonja meg a Süddeutsche Zeitung. A lap azt a kérdést is felveti, milyen lesz a NATO és az Egyesült Államok viszonya, ha Donald Trumpot újraválasztják. Ez a téma a Daily Telegraphban is előkerül. A The Washington Post az amerikai–iráni feszültségről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A hétvégi Magyar Péter-féle tüntetéssel továbbra is több nemzetközi lap foglalkozik. Az ARD Tagesschauban László Róbert, a Political Capital elemzője beszél az eseményekről. A szlovák elnökválasztás eredménye azt mutatja, hogy az ország kelet felé fordult. Ian Bremmer szerint Európa nem képes lesz rövid úton megszervezni a saját védelmét, ha Donald Trump nyer novemberben. Az izraeli-iráni konfliktusról ír a Daily Telegraph.
Magyar szerint a bennfentesként szerzett tapasztalatai segíthetnek neki győzni
Magyar Péter politikai esélyeiről és Orbánék kommunikációs zavaráról is írnak az újságok, a főbb témák közt van a szlovák elnökválasztás, amelyen az oroszbarát Fico kormányfő szövetségese nyert. Az autokráciák menetelésére figyelmeztet az Economist, Ukrajna támogatására szólítja fel az amerikai kormányt vezércikkében a New York Times és a Wall Street Journal.
A magyar diplomácia sem Mark Rutte holland kormányfő NATO-főtitkári jelölését, sem az Ukrajnának szánt segítségnyújtást nem támogatja. Erről több nemzetközi lap is ír. És ha már a NATO: számos cikk jelzi: jobb, ha Európa felkészül arra, hogy Donald Trump visszatérhet, így a katonai szövetségre nem csak keletről leselkedik veszély. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Giorgia Meloni egyik szövetségese megszerezné az ország második legnagyobb hírügynökségét, írja a Times. A brit lap egy másik (szerkesztőségi vélemény)cikke szerint a NATO-ra nagyobb szükség van, mint idáig bármikor. A Die Presse azt írja, a Szabadságpárt orbanizálni, illetve trumpizálni igyekszik Ausztriát. A The Guardian álláspontja szerint Ukrajna ügyében válaszúthoz ért a német kancellár.
Nyugtalanító a magyar–török gázmegállapodás, írja a Politico. Bulgária teljesen le akar válni az orosz olajról, adja hírül a Bloomberg. A török önkormányzati választás megmutatja, hogy az autokráciákat le lehet szavazni, jegyzi meg a Washington Post. Az MSNBC szerint Trump árnyékdiplomáciáját olyasvalaki irányítja, aki berlini nagykövetként újnácikkal fraternizált. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Sokan már az új török elnököt látják az isztambuli polgármesterben, írja a Süddeutsche. Az iráni katonai vezető elleni izraeli rakétatámadásról ír a The Wall Street Journal. Az európai populisták felemelkedéséről beszél a Washington Post. A The Guardian azzal foglalkozik, hogy Lengyelországban eljárás indul annak kiderítésére, kik ellen vetette be az előző kormány a Pegasus kémszoftvert. A magyar–osztrák határon tapasztalt aktuális menekülthelyzetről ír a Neue Kronen Zeitung. Nemzetközi lapszemle.
A szerző szerint Magyar politikai megacsillag.
Agyelszívás sújtja Szlovákiát, Putyin zavarban van, veszélyt jelent Amerikára, ha összefognak az új tekintélyuralmak.
Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója szerint a volt elnök nem egy Julius Caesar. Magyar Péterben a tábora a félelem nélküli embert látja, írja a Spiegel. A Libération szerint Európában mérséklődik a szélsőjobb. A családbarát intézkedések egyáltalán nem ösztönzik a gyerekvállalást, írja a Financial Times. Putyin összeesküvés-elméletei éppen az oroszokat veszélyeztetik a Bloomberg szerint. Niall Ferguson úgy látja, az Egyesült Államok és Kína békés egymás mellett élésre van ítélve. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Magyar Péterrel van elfoglalva a német sajtó, felbukkanása szerintük az ellenzék válságát jelenti. A Times közben arról ír, hogy ha teljesen elapadnak a fegyverszállítmányok, nyárra reális lehet az ukrán “horrorforgatókönyv”.
Továbbra is téma a nemzetközi lapokban Magyar Péter fellépése és az újra előkerült Völner–Schadl-ügy. Szerbia oroszbarátságát is érinti a Frankfurter Rundschau cikke. A Politico felfigyelt arra, mit mond Szijjártó Péter az orosz sajtónak az ukrajnai háborúról. A Times szerzője szerint a moszkvai merénylet azt támasztja alá, hogy gyengül Vlagyimir Putyin hatalma. Egy éve van orosz börtönben a The Wall Street Journal tudósítója, erre reagál az amerikai lap.